Rauma (finlandisht: Rauman kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Rauma
Rauman kaupunki
Qytet
Rauma in May 2012
Rauma in May 2012
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.rauma.fi

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto