Ravoniku

fshat të Shqipëri

Ravoniku është një fshat në Rrethin e KorçësShqipëri.

Ravonik
Noimage.png
Popullsia
 • Total1.036 banorë

GjeografiaRedakto

Ravoniku ndodhet 2 km. larg ne jug-perendim te Korces.

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

Eshte e zhvilluar bujqesia dhe blektoria

HistoriaRedakto

ArsimiRedakto

Shih edheRedakto


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.