Reçica (Besianë)

fshat në Kosovë

Reçicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Demahmet.

Reçicë
Demahmet
Fshat
Vendndodhja
Reçicë is located in Kosova
Reçicë
Reçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 6′ 7″ Veri

21° 5′ 36″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto