Regencós

komunë në Spanjë


Regencós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Regencós ka 301 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.23 km2.

Regencós
Komunë
Vendndodhja
Regencós is located in Spanjë
Regencós
Regencós

Koordinatat: 41°57′V 3°10′L / 41.950°V 3.167°L / 41.950; 3.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.23 km2
Popullsia 301 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto