Repë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrepë.

Repë
Rrepë
Fshat
Vendndodhja
Repë is located in Kosova
Repë
Repë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 57″ Veri

21° 7′ 23″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto