Ribeira de Piquín

komunë në Spanjë

Ribeira de Piquín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Meira, të provincës Lugo, në Galicia. Ribeira de Piquín ka 664 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 72.99 km2.

Ribeira de Piquín
Stema zyrtare e Ribeira de Piquín
Popullsia
 • Gjithsej664
Emri i banorëveRibeiregos

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto