Riola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Riola ka 1826 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.6 km2.

Riola
Stema zyrtare e Riola
Popullsia
 • Gjithsej1.826
Emri i banorëveRiolense
Faqja zyrtarewww.ajuntamentderiola.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto