Ripollet

komunë në Spanjë

Ripollet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Ripollet ka 29877 banorë (2000), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.39 km2.

Ripollet
Stema zyrtare e Ripollet
Popullsia
 • Gjithsej29.877

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Ripollet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale