Riudellots de la Selva

komunë në Spanjë


Riudellots de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Riudellots de la Selva ka 1975 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.2 km2.

Riudellots de la Selva
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Riudellots de la Selva.svg
Vendndodhja
Riudellots de la Selva is located in Spanjë
Riudellots de la Selva
Riudellots de la Selva

Koordinatat: 41°54′V 2°49′L / 41.900°V 2.817°L / 41.900; 2.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Montserrat Roura i Massaneda
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 1975 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riudellotencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17457

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto