Koordinatat: 40°30′V 20°09′L / 40.50°V 20.15°L / 40.50; 20.15

Rrethi i Gramshit është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Elbasanit. Rrethi i Gramshit ka 36,000 banorë (sipas 2004), një sipërfaqe prej 695 km² dhe kryeqendër Gramshin.

link={{{të çon}}}

Ndarja administrativeRedakto

Rrethi i Gramshit përbëhet nga 1 bashki dhe 9 komuna që janë:

Shiko edheRedakto