Rrexho Kalabria

komunë italian

Koordinatat: 41°53′35″V 12°28′58″L / 41.89306°V 12.48278°L / 41.89306; 12.48278


Reggio di Calabria (ose Reggio Calabria, lexo: Rrexho Kalabria) është një qytetItali. Qyteti është një komunë dhe kryeqendra e Provincës Reggio Calabria.

Reggio calabria.jpg

GjeografiaRedakto

Reggio Calabria është qendra e detit Mesdhe.