Rupià

komunë në Spanjë


Rupià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Rupià ka 241 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.3 km2.

Rupià
Komunë
Vendndodhja
Rupià is located in Spanjë
Rupià
Rupià

Koordinatat: 42°1′V 3°1′L / 42.017°V 3.017°L / 42.017; 3.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.3 km2
Popullsia 241 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Rupià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale