Säkylä (finlandisht: Säkylän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Säkylä
Säkylän kunta
Komunë
Säkylä centre
Säkylä centre
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Säkylä në Finlandë
Vendndodhja e Säkylä në Finlandë
Websitewww.sakyla.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto