Säkylä (finlandisht: [Säkylän kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Säkylä
Säkylän kunta
Komunë
Säkylä centre
Säkylä centre
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.sakyla.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto