Sacha Baron Cohen

aktor britanik

Sacha Kike Kohen lindi më 13 tetor të vitit 1971Hammersmith, Londër, Angli. Është një aktor dhe komedian anglez i cili u bë i njohur për publikun me rolin si Ali G dhe më vonë si gazetari Borat nga Kazakistani.

Sacha Kike Kohen
Sacha Baron Cohen.jpg
Born13 tetor, 1971
Nationalityanglez

Në vitin 1994 ai aplikoi për një vend pune si gazetar pranë kanalit televiziv anglez Channel 4. Ai u paraqit si gazetar nga Shqipëria me emrin Kristo.

FilmografiaRedakto

Viti Titulli Roli Shënime
2008 Dinner for Schmucks in-development
2008 Curly Oxide and Vic Thrill Curly Oxide scripting
2008 Madagascar 2 Julien dublim, në xhirim
2008 Bruno The Movie Bruno https://web.archive.org/web/20090119203122/http://brunomovie.tv/ / http://www.boratonline.co.uk
2007 Sweeney Todd Signor Adolfo Pirelli confirmed, para-prodhim
2006 Night of Too Many Stars: An Overbooked Event for Autism Education Borat Sagdiyev TV special
2006 Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan Borat Sagdiyev Filmi
2006 Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby Jean Girard
2005 Curb Your Enthusiasm Larry's Guide #2 seri, mysafir në epizodën "The End"
2005 Madagascar Julien dublim
2003-2004 Da Ali G Show Ali G / Borat Sagdiyev / Bruno seria
2003 Spyz Ali G film i shkurtë
2002 Ali G Indahouse Ali G / Borat Sagdiyev
2000 The Jolly Boys' Last Stand Vinnie
2000 Da Ali G Show Ali G / Borat Sagdiyev / Bruno seri
1998-1999 The 11 O'Clock Show Ali G seri
1998 Live from the Lighthouse Ali G TV special
1996 Punch film i shkurtë
1995 Jack and Jeremy's Police 4 Various TV special

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.