Sagàs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sagàs ka 134 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.6 km2.

Sagàs
Church of Sant Andreu.
Church of Sant Andreu.
Stema zyrtare e Sagàs
Popullsia
 • Gjithsej134
Emri i banorëveSaganès

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Sagàs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale