Saint Xhons

Kryeqyteti i Antigua dhe Barbuda

Saint John's (Saint Xhons) është kryeqytet dhe qyteti më i madh i shtetit të ujdhesave Antigua dhe Barbuda. Qyteti ndodhet në kordinantat gjeografike 17°7′V 61°51′P / 17.117°V 61.850°P / 17.117; -61.850Koordinatat: 17°7′V 61°51′P / 17.117°V 61.850°P / 17.117; -61.850. Qyteti ka rreth 24,226 banrë (2000), është qendër tregtare me port detar në ujdhesën Antigua.