Sandgerði

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Sandgerðisbær)


Sandgerði (islandisht: Sandgerðisbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore jugperëndimore.

Sandgerði
Sandgerðisbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Gadishulli Jugor
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Sigrún Árnadóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62 km2
Popullsia 1,609 banorë
Dendësia 25.95 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 245

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto