Sant Antoni de Vilamajor

komunë në Spanjë

Sant Antoni de Vilamajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Antoni de Vilamajor ka 5555 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.7 km2.

Sant Antoni de Vilamajor
Popullsia
 • Gjithsej5.555

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto