Sant Celoni

komunë në Spanjë

Sant Celoni është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Celoni ka 17076 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 64.4 km2.

Sant Celoni
Plaça de la Vila in Sant Celoni
Plaça de la Vila in Sant Celoni
Stema zyrtare e Sant Celoni
Popullsia
 • Gjithsej17.076
Emri i banorëveCeloní, celonina
Faqja zyrtare[[1] www.santceloni.cat/%20http://www.santceloni.cat]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto