Sant Fost de Campsentelles

komunë në Spanjë

Sant Fost de Campsentelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Fost de Campsentelles ka 8421 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.2 km2.

Sant Fost de Campsentelles
Popullsia
 • Gjithsej8.421

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto