Sant Guim de Freixenet

komunë në Spanjë


Sant Guim de Freixenet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Sant Guim de Freixenet ka 1126 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.1 km2.

Sant Guim de Freixenet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Guim de Freixenet is located in Spanjë
Sant Guim de Freixenet
Sant Guim de Freixenet

Koordinatat: 41°39′27″V 1°25′19″L / 41.65750°V 1.42194°L / 41.65750; 1.42194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.1 km2
Lartësia 738 m (m.n.d.)
Popullsia 1126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25192
Koordinatat 41° 39′ 27″ Veri

1° 25′ 19″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto