Santa Cristina d'Aro

komunë në Spanjë


Santa Cristina d'Aro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Santa Cristina d'Aro ka 5017 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.58 km2.

Santa Cristina d'Aro
Komunë
noform
Vendndodhja
Santa Cristina d'Aro is located in Spanjë
Santa Cristina d'Aro
Santa Cristina d'Aro

Koordinatat: 41°48′53″V 3°0′4″L / 41.81472°V 3.00111°L / 41.81472; 3.00111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Ricard Herrero i Suñer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.58 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 5017 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17246
Koordinatat 41° 48′ 53″ Veri

3° 0′ 4″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santacristina.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto