Santurtzi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Santurtzi ka 46978 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.77 km2.

Santurtzi
Flamuri i Santurtzi
Stema zyrtare e Santurtzi
Popullsia
 • Gjithsej46.978
Emri i banorëveSanturzano, santurtziarra (eusk.)
Faqja zyrtarewww.ayto-santurtzi.net

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto