Sarandinova

fshat në Maqedoni
Sarandinova
Fshat
Vendndodhja
Sarandinova is located in Maqedonia e Veriut
Sarandinova
Sarandinova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 26′ 09″ Veri

21° 24′ 44″ Lindje

Popullsia 98 banorë (2002)