Saus, Camallera i Llampaies

komunë në SpanjëSaus është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Saus ka 781 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.4 km2.

Saus
Komunë
Stema_figuraBandera de Saus, Camallera i Llampaies.svg
Vendndodhja
Saus is located in Spanjë
Saus
Saus

Koordinatat: 42°7′30″V 2°57′54″L / 42.12500°V 2.96500°L / 42.12500; 2.96500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Bernardí Costa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.4 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 781 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camallerenc, camallerenca sausenc, sausenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 7′ 30″ Veri

2° 57′ 54″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto