Sauvo

Komunë në Finlandën e Jugperëndimit, Finlandë


Sauvo (finlandisht: [Sauvon kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Sauvo
Sauvon kunta
Komunë
Kisha ne Sauvo
Kisha ne Sauvo
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
{{{postal_code_type}}}
21570
Faqja zyrtarewww.sauvo.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto