Sebastian De Maio

futbollist

Sebastian De Maio (lindur më 3 Maj 1987) është një futbollist italiano-francez i cili luan me klubin italian FiorentinaSerie A, në huazim nga Anderlecht. Ai u rrit në skuadrën e të rinjëve të Nancy, dhe në verën e vitit 2006 ai u ble nga Brescia. Ai bëri debutimin e tij si profesionist më 17 qershor 2007, në humbjen 0–2 kundër Rimini [1].

Sebastian De Maio
Të dhënat personale
Emri i plotëSebastian De Maio
Data e lindjes (1987-03-05) 5 Mars 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesSaint-Denis, Francë
Gjatësia1,90 m (6 ft 3 in)
PozicioniQëndër–mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFiorentina
Numri4
Karriera në rini
2004–2005Louhans-Cuiseaux
2005–2006Nancy
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2013Brescia117(4)
2007–2009Celano (Huazim)44(6)
2010–2011Frosinone (Huazim)17(1)
2013–2016Genoa82(4)
2016–Anderlecht0(0)
2016–Fiorentina2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 29 janar 2017.
† Ndeshje (Gola).

ReferimeRedakto

  1. ^ Profili te Lega-Calcio.it

Lidhje të jashtmeRedakto