Selamllëku i Mazgitit

monument kulture në Kosovë

Sellamllëku i Mazgitit është një monument arkitekturor i trashëgimisë kulturore që ndodhet në MazgitKomunës së Kastriotit, në Kosovë.[1]

Selamllëku - Shtëpia kulturore Promovuese Muze
Museum- Sultan Murad Tomb.jpg
LlojiArkitekturore
VendndodhjaMazgit, Kastriot, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3628

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.