Komuna e Kastriotit është njësi administrative në kuadër të rajonit (regjionit) të Prishtinës, në Republika e Kosovës.

Komuna e Kastriotit
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Partia AAK
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 34500 banorë
Dendësia 105 banorë/km2

Pak historiRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Të tjeraRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Burim i të dhënaveRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto