Leshkoshiqi

fshat në Kosovë

Leshkoshiq është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lajthisht.

Leshkoshiq
Lajthisht
Fshat
Vendndodhja
Leshkoshiq is located in Kosova
Leshkoshiq
Leshkoshiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 557 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 5″ Veri

21° 2′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto