Shipitulla

fshat në Kosovë

Shipitullë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë.

Shipitullë
Fshat
Vendndodhja
Shipitullë is located in Kosova
Shipitullë
Shipitullë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 601 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 6″ Veri

21° 0′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto