Plemetini

fshat në Kosovë

Plemetin është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Analum.

Plemetin
Analum
Fshat
Vendndodhja
Plemetin is located in Kosova
Plemetin
Plemetin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 26″ Veri

21° 2′ 50″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto