Hade është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë.

Hade
Fshat
Vendndodhja
Hade is located in Kosova
Hade
Hade
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 0″ Veri

21° 1′ 59″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto