Llazareva

fshat në Kosovë

Llazarevë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lulgjak.

Llazarevë
Lulgjak
Fshat
Vendndodhja
Llazarevë is located in Kosova
Llazarevë
Llazarevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 37″ Veri

21° 6′ 11″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto