Hamidia

fshat në Kosovë

Hamidi është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë.

Hamidi
Fshat
Vendndodhja
Hamidi is located in Kosova
Hamidi
Hamidi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 22″ Veri

21° 1′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto