Caravodica

fshat në Kosovë

Caravodicë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Palaj.

Caravodicë
Palaj
Fshat
Vendndodhja
Caravodicë is located in Kosova
Caravodicë
Caravodicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 24″ Veri

21° 3′ 14″ Lindje

KulturaRedakto

Në fshat funksionon shkolla fillore dhe e mesme e ulët „Fazli Grejçevci“, si një institucion multietnik i edukimit dhe arsimimit.[1][2]

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto