Hape menynë kryesore

Koordinatat: 42°19′12″V 20°43′20″L / 42.32°V 20.7223°L / 42.32; 20.7223

Ranillug
Fshat
Vendndodhja
Ranillug is located in Kosova
Ranillug
Ranillug
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Anamoravë
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 32″ Veri

21° 35′ 56″ Lindje

Ranillug është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.[1]

BurimetRedakto

  1. ^ "Ranilug". osce.org. OSCE. Marrë më 21 August 2017. 

Lidhje të jashtmeRedakto