Tomanca

fshat në Kosovë

Tomancë është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Tomancë
Fshat
Vendndodhja
Tomancë is located in Kosova
Tomancë
Tomancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 7″ Veri

21° 34′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto