Hodec është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Hodec
Fshat
Vendndodhja
Hodec is located in Kosova
Hodec
Hodec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 12″ Veri

21° 34′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto