Rajnoci

fshat në Kosovë

Rajnoc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rajanoc.

Rajnoc
Rajanoc
Fshat
Vendndodhja
Rajnoc is located in Kosova
Rajnoc
Rajnoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 629 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 7″ Veri

21° 32′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto