Bozhec është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Bozhec
Fshat
Vendndodhja
Bozhec is located in Kosova
Bozhec
Bozhec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 41″ Veri

21° 31′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto