Gllogoci (Ranillug)

fshat në Kosovë

Gllogoc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Gllogoc
Fshat
Vendndodhja
Gllogoc is located in Kosova
Gllogoc
Gllogoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 571 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 7″ Veri

21° 35′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto