Pançella

fshat në Kosovë

Pançellë është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Pançellë
Fshat
Vendndodhja
Pançellë is located in Kosova
Pançellë
Pançellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 6″ Veri

21° 34′ 5″ Lindje

Popullsia Anamoravë banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto