Domoroci

fshat të Kosovë

Domoroc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Domaroc.

Domoroc
Domaroc
Fshat
Vendndodhja
Domoroc is located in Kosova
Domoroc
Domoroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 11″ Veri

21° 38′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto