Sergio Canales

futbollist spanjoll

Sergio Canales Madrazo (lindi më 16 shkurt 1991 in Santander, Cantabria) është një futbollist spanjoll, i cili aktualisht luan për klubin e La Ligas Real Madrid si Mesfushor.

Sergio Canales
Canales València CF.JPG
Canales si lojtar i Valencias.
Të dhënat personale
Emri i plotëSergio Canales Madrazo
Data e lindjes (1991-02-16) 16 Shkurt 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesSantander, Spanja
Gjatësia1.76 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualValencia
Numri23
Karriera në rini
1995–2001CD San Agustín
2001–2008Racing Santander
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2010Racing B28(4)
2008–2010Racing Santander32(6)
2010–2012Real Madrid10(0)
2011–2012Valencia (Huazim)11(1)
2012–Valencia13(2)
Ekipi kombëtar
2007Spanja U163(1)
2007–2008Spanja U1711(1)
2009Spanja U181(1)
2009–2010Spanja U1910(2)
2011Spanja U204(2)
2010–2013Spanja U2110(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 qershor 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 6 qershor 2013
Canales Real Madrid 2 - Ajax 0.jpg

Jeta e hershmeRedakto

Real MadridRedakto

Kariera ndërkombëtareRedakto

StatistikaRedakto

ÇmimeRedakto

KlubiRedakto

KombëtarjaRedakto

PersonaleRedakto

IndividualeRedakto

Jeta PersonaleRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto