Serra de Daró

komunë në Spanjë


Serra de Daró është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Serra de Daró ka 194 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.72 km2.

Serra de Daró
Komunë
noform
Serra de Daró me Mali Montgrí në pamje.
Stema_figuraBandera de Serra de Daró.svg
Vendndodhja
Serra de Daró is located in Spanjë
Serra de Daró
Serra de Daró

Koordinatat: 42°1′46″V 3°4′25″L / 42.02944°V 3.07361°L / 42.02944; 3.07361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Puig Ribas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.72 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Serranencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17133
Koordinatat 42° 1′ 46″ Veri

3° 4′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/serra_de_daro/default.aspx

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto