Seward, Alaska (Seward, Alaska) është një qytet në qarkun Kenai Peninsulashtetit federal Alaska, SHBA. Në Seward, Alaska jetojnë 2693 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 75.7 banor/km2 (125.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 55.8 km2 (21.5 sq mi).

Seward, Alaska
Seward, Alaska
qytet
Popullsia
 • Gjithsej2.693
Faqja zyrtareCity of Seward Website

Historia

Redakto

Gjeografia

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ 2015 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League. 2015. fq. 144. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Seward, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale