Seyðisfjörður

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Seyðisfjarðarkaupstaður)

Seyðisfjörður (islandisht: [Seyðisfjarðarkaupstaður] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Seyðisfjörður
Seyðisfjarðarkaupstaður
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej665
{{{postal_code_type}}}
710

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto