Seyðisfjörður

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Seyðisfjarðarkaupstaður)

Seyðisfjörður (islandisht: Seyðisfjarðarkaupstaður), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Seyðisfjörður
Seyðisfjarðarkaupstaður
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej665
{{{postal_code_type}}}
710

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto