Shakovicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukë.

Shakovicë
Sukë
Fshat
Vendndodhja
Shakovicë is located in Kosova
Shakovicë
Shakovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 48″ Veri

21° 14′ 20″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto