Shigeharu Ueki

futbollist japonez

Shigeharu Ueki (lindur më 13 Shtator 1954) është një ish-futbollist japonez.

Shigeharu Ueki
Të dhënat personale
Emri i plotëShigeharu Ueki
Data e lindjes (1954-09-13) 13 Shtator, 1954 (66 vjeç)
Vendi i lindjesKawasaki, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1988Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1979Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto